Tarnów: Setki młodych na Dniu Otwartym tarnowskiego Seminarium

Do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjechało około trzystu ministrantów i lektorów z całej diecezji. Młodzi mogli zwiedzić budynek WSD, posłuchać seminaryjnego zespołu Genezareth, obejrzeć mecz piłki nożnej, ale wysłuchali także wykładu o czasie, który wzbudził duże zainteresowanie.

Młodzież przyjechała do Tarnowa z ponad trzydziestu parafii. Gdyby nie zainteresowanie i chęci ze strony księży, włączenia tego elementu w ich prace z lektorami i ministrantami, nie mielibyśmy tutaj prawie trzystu chłopców uczestniczących w tym spotkaniu – mówi ks. Andrzej Michalik, rektor WSD. Większość uczestników to uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestników spotkania po seminarium oprowadzali starsi klerycy. Uczestnicy Dnia Otwartego zwiedzili między innymi Salę Misyjną, Izbę Pamięci bł. Romana Sitki, czytelnię oraz mieszkania kleryckie – dodaje ks. Andrzej Michalik.

Dzień Otwarty rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu, a zainteresowani mogli skorzystać ze spowiedzi. Mszy Świętej natomiast przewodniczył bp. Leszek Leszkiewicz. Spore zainteresowanie wzbudził wykład ks. Tadeusza Pabjana „Czy czas miał początek?”, po którym padło sporo pytań. Bardzo ciekawy wykład. Teraz inaczej postrzegam czas i Boga – mówili młodzi, którzy na Dzień Otwarty przyjechali z okolic Bochni. Młodzieży spodobał się także występ zespołu seminaryjnego Genezareth oraz mecz piłkarski seminaryjnej drużyny „Victoria” z halowymi mistrzami diecezji. Każdy z uczestników otrzymał płytę, folder o WSD oraz specjalną publikację związaną z powołaniami.

Bezapelacyjnie warto wybrać się do seminarium. Nie po to, żeby w seminarium być, ale po to, żeby posługiwać później ludziom i Bogu, który jest także w nich samych – mówi kleryk Łukasz Kalisz z tarnowskiego seminarium. Dzień Otwarty jest właśnie czasem, kiedy przyszli kandydaci mogą poznać seminarium i zadać nurtujące ich pytania.

Posłuchaj ks. Andrzeja Michalika:

Posłuchaj kleryka Łukasza Kalisza oraz uczestników spotkania: