33 PPT: Studio pielgrzymkowe – dzień ósmy

Poniedziałek był dniem pojednania z Bogiem i ludźmi. W Trzebniowie spotkały się wszystkie grupy z cz. A i B. We wtorek już cel wędrówki i spotkanie z Matką Bożą.

Dziś pielgrzymi przeszli trasę Niegowa – Małusy Wielkie. Pogoda też im sprzyjała. Rano wszystkie grupy spotkały się w Trzebniowie pod skałkami, gdzie odbyło się nabożeństwo pokutne. Prowadził je ks. Artur Ważny i schola pielgrzymkowa. Nie lękaj się, Bóg jest miłością. Miejcie odwagę żyć dla Miłości – takie słowa usłyszeli pielgrzymi. Podczas modlitwy wstawienniczej, pątnicy klęczeli, śpiewali, a także kładli ręce na ramiona osób, za których się modlono.

Podczas wzruszającego nabożeństwa była zachęta do modlitwy za kapłanów, ojców i matki, mężczyzn i kobiety. Nie bój się kochać na nowo swoich bliskich, oczyszczając swoje relacje – podkreślał ks. Ważny.

Pielgrzymi modlili się o życie bez grzechu – w czystości serc dzieci Bożych. Taka była intencja dnia. Podczas drogi pątnicy dowiedzieli się o cyku spotkań pt. „Młodzi na progu”, a patronem dnia był św. Jan Paweł II. Ponadto konferencja mówiła o polerowaniu serca.

Natomiast podczas homilii ks. Artur Ważny podkreślał rolę wspólnoty.

Ks. Ważny zachęcał też młodych, by postanowili już w jaki sposób włączą się w Światowe Dni Młodzieży. Natomiast na zakończenie, dyrektor PPT ks. Zbigniew Szostak rozdał pamiątkowe ryngrafy pielgrzymom, którzy są na szlaku już po raz dwudziesty piąty.

p0

Pielgrzymi pojednani z Bogiem i drugim człowiekiem pokonywali w ciągu dnia kolejne kilometry. Nasi reporterzy spotykają na szlaku wiele rodzin. Posłuchajmy jak idzie się z dziećmi, mężem i żoną ?

W studiu pielgrzymkowym czas na kolejne prezentacje. Dziś odwiedzimy grupy nr 6, 15 i 24.

Jak słyszymy atmosfera w grupach jest wspaniała. Wieczorem pielgrzymi spotykają się na ostatnich Apelach, modlą się, a także bawią i wymieniają adresy. Podobnie będzie także jutro na ul. Hektarowej.

A w studiu pielgrzymkowym krótki mix znanych przebojów – zmieniły się tylko słowa.

Z cyklu pielgrzymka od kuchni, skrupulatne obliczenia pątniczek. A co dokładnie liczą? O tym niech najlepiej same opowiedzą.

Na szlak trafiła przed południem woda mineralna i poczęstunek. To prezent od lokalnych firm we współpracy z Radiem RDN.

Wodę mineralną dla pątników przekazała Firma Cechini z Muszyny, jej transport sponsorowała firma Megael. Dostali ją wychodzący z placu pątnicy. Natomiast poczęstunek, czyli pierogi i kiełbaski zapewniła Firma Taurus. Ponadto Firma Tarsmak przekazała musztardy i keczupy. Niech pątnicy się wzmocnią, bo jutro dzień pełen emocji.

Po dziewięciu dniach drogi pielgrzymi dojdą na Jasną Górę i spotkają się z Matką Bożą. Do przejścia będzie ponad 17 km. A jak będzie wyglądało wejście? To pytanie do dyrektora pielgrzymki ks. Zbigniewa Szostaka.

Ks. Marcin Krępa, rzecznik prasowy i kierownik trasy ma jeszcze kilka informacji dla tych, którzy wybierają się do Częstochowy, powitać pielgrzymów.

Ostatni postój będzie jutro na ul. Hektarowej. Wyjście z tego miejsca rozpocznie się o 11.20. Grupy będą szły w kolejności od 12 – 26 od 1 – 11, a na końcu dwójka. Z ul. Hektarowej na Jasną Górę będzie do przejścia ok. 8 km.

O tym wszystkim co będzie działo się na trasie opowiedzą nasi reporterzy. Pielgrzymom towarzyszy nasza ekipa:  Lucyna Ruchała, ks. Krzysztof Orzeł, Łukasz Pelc , Grzegorz Golec i kleryk Tomasz Bryndal.

RDN na PPT 25 sierpnia (wtorek)

9:00 – 10:00 – RDN na pielgrzymim szlaku ostatnie chwile przed wejściem czyli pielgrzymi na ulicy Hektarowej
14:00 – 17:00 – wejście pielgrzymki na Jasną Górę
17:00 – Msza Święta z Jasnej Góry
19:10 – Pielgrzymowanie duchowe
20:00 – Studio Pielgrzymkowe