Tarnów/Lusławice: Grzegorz Turnau dla hospicjum Via Spei

 

W programie koncertu nie zabraknie najbardziej rozpoznawalnych utworów artysty, ale i zupełnie nowych. – Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dokończenie instalacji w budynku hospicjum – mówi Anna Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba. – Dzięki naszemu projektowi, budowie hospicjum, będzie można pomóc wielu ludziom i ich rodzinom – dodaje. A wszystko to już w najbliższą sobotę, 7 maja, o godzinie 19.00. 

Grzegorz Turnau zaprezentuje swój ostatni muzyczny projekt – 7 widoków w drodze do Krakowa. – To utwory inspirowane freskami odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie – opowieść o sprawach ważnych i ulotnych chwilach, pełna refleksji ale też i afirmacji przemijania. Grzegorz Turnau wystąpi w towarzystwie utalentowanych artystów – mówi Adam Balas, dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. – Artysta wystąpi m.in. z Dorotą Miśkiewicz oraz z orkiestrą Aukso, także rekomendować chyba bardziej nie trzeba – dodaje.

Koncert odbędzie się 7 maja o godzinie 19.00 w Lusławicach. Płytę Grzegorza Turnaua uprawniającą do bezpłatnego wstępu na koncert można odebrać w biurze Fundacji Kromka Chleba lub recepcji Hotelu Bristol w Tarnowie, ofiarowując datek w zbiórce publicznej Razem budujemy hospicjum.

Koncertowi patronuje Agata Kornhauser-Duda.

Posłuchaj Anny Czech:

Posłuchaj Adama Balasa: