Mielec: Leszek Kołacz odwołany ze stanowiska dyrektora szpitala

To decyzja starosty mieleckiego Zbigniewa Tymuły. Powodem mają być utrata zaufania do dyrektora oraz analiza audytu w placówce, który wykazał jej zły stan finansowy. Odwołania Leszka Kołacza domagały się również związki zawodowe. Poprzednika zastąpi na stanowisku Ewa Korpanty. 

Autorzy audytu sugerowali m.in. zwolnienia grupowe i cięcia wydatków szpitala, co mocno zaniepokoiło załogę. – O problemach szpitala głośno było ostatnio w mediach, czas poprzednika się skończył – powiedział w rozmowie z Radiem RDN Małopolska Zbigniew Tymuła, starosta mielecki. – Od roku pracowałem nad tym, aby wyprowadzić szpital w dobrym kierunku. Już po pierwszych rozmowach z Panią Ewą Korpanty wiedziałem, że jest to dobry fachowiec i bardzo dobrze merytorycznie przygotowany. Wierzę, że nasza współpraca da efekty – dodaje.

Ewa Korpanty uważa, że jest szansa na wyjście z impasu dla mieleckiej placówki. – Zależy mi, żeby były tu poradnie specjalistyczne i chemioterapia dzienna, bo jest takie zapotrzebowanie. Chciałabym też, żeby więcej dzieci rodziło się w Mielcu, aby była tu świadczona profesjonalna opieka dla matek i ich pociech, żeby stworzyć poradnie patologii ciąży i patologii noworodka – mówi.

Posłuchaj Zbigniewa Tymuły: