Jamna: Festiwal Piosenki Turystycznej

 

Już 20 maja na terenie rekreacyjnym przy Chatce Włóczykija w Jamnej, będzie miała miejsce kolejna odsłona Festiwalu Piosenki Turystycznej Pod Słońce.

Podczas tegorocznej już siódmej edycji, sięgniemy do źródeł nurtu tzw. piosenki turystycznej. Na scenie pojawią się tacy artyści jak Wojtek Jarociński (Wolna Grupa Bukowina), Bractwo Wiecznego Natchnienia, Seta, Mikroklimat, Włodek Mazoń z przyjaciółmi i nieco młodsi wykonawcy aczkolwiek nie odstępujący klasą w wykonaniu i repertuarze Chwila Nieuwagi, Sprzedawcy Dymu i Bractwo Wiecznego Natchnienia. Program zatem bardzo imponujący, jakiego nie powstydziły by się najstarsze festiwale piosenki turystycznej.  Oczywiście będzie się również wiele działo wokół festiwalu. Planujemy rajd z niespodzianką, który poprowadzi Kinga Smółka – przewodnik turystyczny, warsztaty rękodzielnicze, wycieczki, konkursy i dużo, dużo śpiewania poza koncertami głównymi. Stałym elementem festiwalu jest wystawa fotograficzna. Tym razem podziwiać będziemy zdjęcia autorstwa Włodzimierza Stachonia. Wydarzeniu patronuje Starosta Tarnowski, Burmistrz Zakliczyna oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury, natomiast całej rzeszy przyjaciół którzy pomagają nam przy organizacji tego wydarzenia i wspierają na nie sposób wymienić. Szczegóły i bieżące informacje na stronie festiwalowej www.podslonce.pl

Piecze na całością sprawuje Adam Gancarek, gospodarz Chatki Włóczykija, który serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu.

festiwal_pod slonce