News ŚDM: Muzyczna rozgrzewka przed ŚDM

 

Planowane z okazji Światowych Dni Młodzieży koncerty w Krakowie, w Zabrzu, we Wrocławiu i w Warszawie dedykowane są idei wolontariatu, bo jak podkreślają organizatorzy, to właśnie wolontariusze w dużej mierze stanowią o sile i atmosferze zbliżającego się wydarzenia. Pierwsza odsłona cyklu już 31 maja. 

W czasie imprez zostaną zaprezentowane inicjatywy związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, między innymi efekty akcji Wymaluj Obraz i powstały niedawno spot promujący wolontariat. Dla chcących dołączyć do drużyny wolontariuszy będzie dostępny punkt informacyjny wolontariatu. – Mamy nadzieję, że ta formacja wolontariuszy, która tworzy się z okazji Światowych Dni Młodzieży będzie taką podwaliną, fundamentem pod rozwój struktur wolontariatu. Chcemy, żeby coś z tego zostało – zapewnia Joanna Zając z sektora promocji Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

Pierwsza odsłona cyklu koncertów już 31 maja o godz. 19.00 w centrum kongresowym ICE Kraków. Na scenie wystąpią między innymi Arkadio, Maleo Reggae Rockers i grupa TGD. Wejściówki w cenie od 30 do 60 złotych do nabycia w bileteriach internetowych EVENTIM.PL i TICKETPRO.PL, a cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację ŚDM i wparcie wolontariatu.

Posłuchaj Joanny Zając: