Tarnów: Spółka gazownictwa zapewnia – nie będzie likwidacji ani redukcji oddziału

 

Większe kompetencje i gwarancja zatrudnienia w Polskiej Spółce Gazownictwa w Tarnowie – takie są zapewnienia władz spółki po medialnych niepokojach dotyczących możliwej likwidacji oddziału w Tarnowie. Mają tu zostać utworzone zakłady gazownicze z siedzibą departamentów dla całej spółki. Takie są najświeższe ustalenia w rozmowach między zarządem, a związkami zawodowymi. – Dla klientów zmiany są bardzo korzystne, bo wszystko załatwią na miejscu – powiedział w rozmowie z naszą reporterką Artur Michniewicz, rzecznik spółki.

– W Tarnowie mają się znaleźć siedziby departamentów niezwykle istotne dla całej spółki gazowniczej. Chodzi o departamenty: taryf, teleinformatyki, zaopatrzenia, gospodarki magazynowej i zakupów, rachunkowości oraz biuro windykacji finansowej. Departamenty będą niejako pracować na całą spółkę – dodaje.

gaz

Obecnie w Tarnowie pracuje 479 osób. – Wszyscy mają dostać propozycje pracy – przekonuje rzecznik. – Wszyscy pracownicy otrzymają 2 propozycje zatrudnienia. Jedna w aktualnej lokalizacji zakładu, a drugą będą oni mogli sobie wybrać, jeśli będzie taka wola. Nie będzie redukcji zatrudnienia. Jeżeli powstaną departamenty, to nie wykluczamy, że zostaną w nich zatrudnione dodatkowe osoby – uzupełnia.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który spotkał się z prezesem Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosławem Wróblem w tej sprawie ma nadzieję, że zmiany rzeczywiście pomogą, a nie zaszkodzą całemu zakładowi. – Mam nadzieję, że pracownicy są bezpieczni – mówi.

Dodajmy, że rozmowy zarządu ze związkami, ostatecznie zakończą się 15 czerwca. Porozumienie ma zostać podpisane dwa dni później. Jak informowaliśmy, jeszcze niedawno, Karpacka Spółka Gazownictwa była jedną z największych firm w regionie. W 2013 roku została przekształcona i zredukowana do roli oddziału.

Posłuchaj Artura Michniewicza:

Posłuchaj Romana Ciepieli: