Radłów: Problem z naborem do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Wszystko wskazuje na to, że od września nie powstanie tam klasa pierwsza. Burmistrz Zbigniew Mączka, który był gościem porannego programu Słowo za słowo, wini za to starostwo powiatowe w Tarnowie, które, jego zdaniem, nie przeprowadziło należytego naboru do placówki. Szef radłowskiego samorządu nie szczędzi słów krytyki pod adresem powiatu. Starostwo odcina się od słów burmistrza. Według samorządu powiatowego, to jego osobiste sądy, które nie mają nic wspólnego z prawdą.

– Nie dopuszczono mnie do naboru, kazano mi się tym nie interesować, ciekawe kto weźmie teraz za to odpowiedzialność – bulwersuje się. Problem z naborem do szkoły będzie miał swoje skutki w ruchach kadrowych w placówce, szef samorządu nie chce powiedzieć na razie w jakim wymiarze konieczne będę cięcia etatów nauczycielskich. Starosta Roman Łucarz nie zgadza się z zarzutami burmistrza. – Aż się dziwię, że samorządowiec z takim doświadczeniem może w ten sposób mówić – oburza się.

Radłów1

Dodajmy, że do klasy pierwszej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, zgłosiło się tylko 11 osób. Ta liczba nie pozwala na uruchomienie od września klasy pierwszej. Sami nauczyciele radłowskiej szkoły uważają, że kluczowym powodem problemów z naborem jest bliskość Tarnowa, w którym znajduje się wiele szkół różnego typu, na wysokim poziomie.

Posłuchaj Zbigniewa Mączki w rozmowie z Dorotą Kunc:

Posłuchaj Romana Łucarza: