Diecezja: Znamy oficjalny program wizyty papieża w Polsce

 

Stolica Apostolska podała oficjalny program wizyty duszpasterskiej papieża Franciszka w Polsce. Ojciec Święty przyleci do kraju w środę, 27 lipca i pozostanie do niedzieli, 31 lipca. Głównym celem jest spotkanie z młodymi w ramach Światowych Dni Młodzieży. Przez cztery dni papież będzie gościł w Krakowie, pojedzie także do Częstochowy i do Oświęcimia.

Papież wyląduje na lotnisku w Balicach około godziny 16.00. Tego samego dnia wieczorem na Wawelu spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi biskupami. Następnego dnia odwiedzi Jasną Górę, gdzie weźmie udział we Mszy świętej z okazji 1050. lecia Chrztu Polski. Natomiast w piątek, 29 lipca, papież uda się do Oświęcimia, gdzie odwiedzi były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Później wróci do Krakowa, by spotkać się z małymi pacjentami szpitala uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu.

papa

W Warszawie komunikat o wizycie papieża Franciszka przedstawił nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Celestino Migliore. Przypomniał on, że tegoroczne Światowe Dni Młodzieży koncentrują się wokół tematu miłosierdzia – Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. – Papież będzie chciał przekazać młodzieży, aby nie tylko o miłosierdzie się modlili, ale także je czynili – mówi arcybiskup.

W wizytę papieża Franciszka zaangażowane są najwyższe władze.

Posłuchaj arcybiskupa Celestino Migliore:

Z Krakowa relacjonuje Jakub Kusy:

 

Zobacz oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce:

PROGRAM_WIZYTY_PAPIEA_FRANCISZKA_PL