Dębica: Polityczne wędrówki personalne

Paweł Jarosz zwolniony początkiem roku z funkcji kierownika dębickiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znalazł zatrudnienie w Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Został specjalistą od spraw technicznych i pozyskiwania pieniędzy. Nieoficjalnie mówi się, że jest od dobrym znajomym dębickiego starosty.

Początkowo w rozmowie z reporterką RDN Małopolska starosta Andrzej Reguła utrzymywał, że to decyzja autonomiczna dyrektora szpitala, później jednak przyznał, że zależało mu, aby radny powiatowy z PSL był łącznikiem między szpitalem a starostwem. – Dokładnie nie wiem jaką on ma tam umowę o pracę i jaki zakres obowiązków. Ale takie było moje życzenie, gdy rozmawiałem z dyrektorem szpitala, że jeśli zostanie zatrudniony, to ma się uściślić współpraca ZOZ – zarząd powiatu, bo sytuacja szpitala nie jest łatwa – dodaje.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w kolejce do zatrudnienia czeka kolejny kolega partyjny starosty. Wiesław Lada stracił dyrektorski stołek w KRUSIE. Ma zostać dyrektorem wydziału organizacyjno- prawnego. Starosta Andrzej Reguła nie potwierdza tej informacji, ale przyznaje, że zostanie w najbliższym czasie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Posłuchaj Andrzeja Reguły: