Mielec: Co z przetargiem na śmigłowce – dopytują związkowcy

 

Pracownicy zakładów lotniczych w Mielcu nadal nie wiedzą co z rządowym przetargiem na śmigłowce dla polskiej armii. Krajowa Sekcja Przemysłu Lotniczego NSZZ Solidarność wystosowała list do Premier Rządu RP Beaty Szydło i Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, w którym domaga się spełnienia obietnic wyborczych dotyczących m. in. anulowania przetargu na śmigłowce wielozadaniowe i uruchomienia produkcji polskich śmigłowców. 

– Oczekujemy dobrych zmian w lotnictwie – mówi Roman Jakim, przewodniczący Krajowej Sekcji Przemysłu Lotniczego NSZZ Solidarność. – Rozmawialiśmy już kilka razy z panią premier, a także z ministrem Bartoszem Kownackim. Deklaracje i zapewnienia mamy i myślę, że zostaną zrealizowane. Natomiast sytuacja jest jaka jest, inwestorzy wyczekują na tę decyzję. Pracownicy zakładów w Mielcu i w Świdniku również – przekonuje.

PZL Mielec

W wystosowanym liście związkowcy domagają szybkich decyzji w tej sprawie. – W tej chwili trwa procedura negocjowania offsetu na zakup śmigłowców francuskich i przypuszczam, że z tego powodu te decyzje są tak oddalane – spekuluje.

Przypomnijmy, poprzednia ekipa rządowa zdecydowała, że polskie wojsko kupi francuskie śmigłowce Caracal. W przetargu odrzucono ofertę zakładów lotniczych z Mielca i Świdnika. Jak czytamy w ostatnich słowach listu, NSZZ Solidarność będzie bronić polskich pracowników. W sprawie śmigłowców wielozadaniowych podążymy za oczekiwaniami pracowników przemysłu lotniczego – pisze prezydium związku.

Posłuchaj Romana Jakima:

fot.: supernowosci24.pl