Region-interwencja: Lipnica Wielka wciąż bez telefonów

 

Mieszkańcy Lipnicy Wielkiej w gminie Korzenna czują się odcięci od świata. Już piąty dzień nie działają im telefony stacjonarne, a z zasięgiem linii komórkowych od zawsze był tam problem. – W weekend pijany kierowca wjechał w słup telefoniczny i do dziś nikt nie zlikwidował usterki – skarży się pan Antoni z Lipnicy. Konsultantka telefoniczna Joanna Michalak przekonuje, że im będzie więcej zgłoszeń o usterce, tym szybciej zostanie ona naprawiona.  – Skoro jest problem z zasięgiem telefonicznym, niech dzwonią nawet znajomi z innych miejscowości i zgłaszają interwencję, wtedy my zareagujemy – radzi. 

– W poniedziałek przyjechała ekipa, podłączyli tylko telefon do banku i pojechali. Jesteśmy odcięci od świata, bo telefony komórkowe też tu w zasadzie nie działają. Mam żonę w szpitalu i nie bardzo się mogę do niej dodzwonić – żali się.

Lipnica Wielka położona jest na uboczu w górzystym terenie, między Nowym Sączem a Ciężkowicami. Przez wieś nie przebiega krajowa, wojewódzka ani nawet powiatowa droga i w razie jakichkolwiek problemów mieszkańcom będzie trudno wezwać pomoc, zwłaszcza bez telefonu stacjonarnego.

Posłuchaj pana Antoniego:

Posłuchaj Joanny Michalak: