Tarnów: Inwestor i Inwestycja 2016 oraz najlepsze Startupy – nagrody rozdane!

W ramach IX Forum Inwestycyjnego w Tarnowie rozdano nagrody dla najlepszego Inwestora i Inwestycji Roku 2016. Rozstrzygnięto także konkurs START UP Award. Wśród nagrodzonych są firma produkująca pamięć komputerową, właściciel stacji narciarskiej, twórcy płytki oszczędzającej energię elektryczną oraz producenci opaski dla chorych na demencję.

Nagroda Inwestycja Roku 2016 została przyznana firmie Wilk Elektronik S.A. To producent pamięci komputerowych pod szyldem Goodram. – Inwestycja Roku 2016 to podsumowanie tego, co prywatna firma dokonała na przestrzeni kilkunastu lat. To inwestycja, która buduje pozycję Polski w dzisiejszej Europie. Stanowi siedemdziesiąt procent rynku pamięci w kraju – mówił Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Inwestycyjnego. Nagrodę odebrał Wiesław Wilk, właściciel firmy. – To wyróżnienie dla polskiej myśli technologicznej i dla polskiego produktu – podkreślał Wiesław Wilk.

forum start (19)

Z kolei Inwestorem Roku 2016 został Sławomir Rusinek, właściciel stacji Słotwiny Arena w Krynicy. To był ośrodek dawnych Azotów. – Jestem kontynuatorem tego, co stworzyli tarnowianie – podkreślał Rusinek. Jest on także między innymi współwłaścicielem grupy Maspex, jednej z najbardziej dochodowych firm spożywczych w Polsce. – Jak mało kto potrafi docenić potencjał gór. Dziękujemy za kolejną, dobrą inwestycję w Małopolsce i liczymy na więcej – mówił Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. A jakie są rady nagrodzonego dla młodych inwestorów? – Na pewno upór i pasja to podstawa – odpowiada laureat nagrody Inwestor Roku 2016.

forum start (24)

Nagrody wręczono także młodym projektom. Chodzi o konkurs START UP Award, który w ramach Forum Inwestycyjnego w Tarnowie zorganizowano po raz drugi. To nagroda dla młodych przedsiębiorców za ich innowacyjne pomysły. Nagroda główna, czyli 100 tysięcy złotych, trafiło w ręce Justyny Wysockiej-Golec z LGM S.A. – Udało nam się naprawdę garażowo stworzyć projekt, dzięki któremu można uzyskać więcej mocy z istniejących urządzeń – mówi Wysocka-Golec.

forum start (28)

Przyznano także nagrodę honorową, która trafiła firmy SiDLY. Nagrodę odebrała Edyta Kocyk, współzałożycielka firmy. – To jest urządzenie medyczne dedykowane dla osób z problemami demencyjnymi. Umożliwia monitoring tych osób, pracy serca, temperatury ciała. Urządzenie pomaga rodzinom normalnie funkcjonować – tłumaczy Edyta Kocyk.

forum start (31)

Temat poruszymy także we wtorkowym Pulsie Regonu między godziną 15.00 a 17.00.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Posłuchaj rozmowy z Justyną Wysocką-Golec:

Posłuchaj rozmowy z Edytą Kocyk:

Posłuchaj rozmowy ze Sławomirem Rusinkiem: