Region: Jednym w głowie wakacje, innym praca

 

Ostatni dzwonek już w piątek. Młodzież z tęsknotą czekała na chwile, by w końcu odpocząć od zadań i sprawdzianów. Jednak nie dla wszystkich będzie to odpoczynek, a jeśli będzie, to tylko od szkoły. Wielu młodych ludzi z Tarnowa i okolic już od kilku tygodni pilnie szuka pracy sezonowej, by zarobić. Jedni, by uzbierać na wypoczynek z przyjaciółmi, inni, by się utrzymać.

– Zamierzam znaleźć jakąś prostą pracę, może ulotki. Muszę zarobić sobie na prawo jazdy w przyszłym roku. W czasie wakacji będę się też spotykać z przyjaciółmi, ale myślę głównie o pracy – mówi szesnastolatka. Jak dodaje tegoroczny maturzysta, przez te wakacje musi popracować, by zdobyć trochę pieniędzy na studia i opłacenie mieszkania. – Każdy z nas chce mieć trochę własnych pieniędzy, by spędzić czas ze znajomymi, pójść nawet na basen, a jest ciężko, rodzice nie zawsze mają jak nam to zapewnić – uzupełnia. – Będę pracował u sąsiadów w ogrodzie albo na budowie, na wsi jest dużo pracy, wystarczy tylko chcieć – przekonuje nastolatek.

Z nastolatkami rozmawiała Jadwiga Kozioł. A wakacyjnych ofert można szukać m.in. przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie.

Posłuchaj młodzieży: