Bochnia/Łapanów: Mieszkańcy chcą powrotu kładki w Zbydniowie

 

Kładka nad potokiem Pluskawka w Zbydniowie została rozebrana. Mieszkańcy korzystali z niej, aby dostać się na drugą stronę w kierunku Rdzawki. Konstrukcja przeniesiona niegdyś znad zalewu w Łapanowie przydawała się zwłaszcza w trakcie wezbranej wody, bo przy niskim stanie potoku można go pokonać w bród. – Kładka powinna zostać wyremontowana, a nie rozebrana – oburza się pan Janusz.

– Wójt tłumaczył się, że kładka została wybudowana bez pozwolenia, ale kiedyś przecież stała w Łapanowie, tyle lat samochody po niej jeździły. Wójt w ogóle nie myśli o mieszkańcach, jak przyszła wielka woda, to zawsze dało się przejść, przejechać rowerem. Trzeba było ją tylko trochę odremontować i pieszym by dalej służyła. A on pociął ją na kawałki, wywiózł na złom i co teraz? Nie wiem, czy cofamy się w rozwoju, czy idziemy do przodu – dodaje pan Janusz, mieszkaniec Zbydniowa.

Robert Roj, wójt gminy Łapanów wyjaśnia, że zlecił rozebranie kładki, ponieważ była postawiona nielegalnie, a drugim powodem był jej zły stan techniczny.

Posłuchaj mieszkańców: