Region: Nie obejdzie się bez zwolnień nauczycieli

Nauczyciele z powiatów tarnowskiego i nowosądeckiego mogą obawiać się zwolnień. Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, ale jak wynika z wstępnych analiz rekrutacyjnych, po wakacjach, w niektórych szkołach zostanie otwartych mniej oddziałów. A to oznacza zwolnienia i redukcje etatów nauczycielskich.

Starosta sądecki Marek Pławiak informuje, że, na jego terenie, już teraz dyrektorzy byli zmuszeni wręczyć 12 wypowiedzeń. Z placówek odejdzie też 7 nauczycieli, którzy przechodzą na emeryturę.

szkoła_temat

Zmiany szykują się też na stanowiskach dyrektorów szkół. W powiecie dotyczy to aż 5 placówek. Mowa o Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, Liceach Ogólnokształcących: w Starym Sączu i Grybowie, a także Zespole Szkół w Łącku. Dyrektora brakuje także w Tęgoborzy – tutaj żadna osoba nie zgłosiła swojej kandydatury do konkursu. W przypadku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej i Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu obecni dyrektorzy nie zyskali akceptacji komisji. – Zarząd się zastanowi i podejmie decyzję w tej sprawie, tak, ażeby od września szkoły te ruszyły w pełnym składzie osobowym – dodaje.

Ostateczny kształt ruchów kadrowych w szkołach będzie znany w sierpniu.

Posłuchaj Marka Pławiaka: