RDN: Ruszają DemoGraMY

 

Radio RDN Małopolska zaprasza na trzeci Tarnowski Festiwal Młodej Muzyki DemoGraMY! Już dziś na jednej scenie wystąpią cztery lokalne zespoły – Homeless Mind, Foxhill, Coldfire oraz Mercurius. Wisienką na torcie będzie koncert gwiazdy. Publiczność rozrusza Olivia Anna Livki. 

– Pomysł podsunęli nam sami słuchacze – mówi dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Jacek Miszczak. – Przyszedł do mnie kilka lat temu młody człowiek i poprosił o pomoc w rozpropagowaniu muzyki jego zespołu. Mówił, że w innych stacjach radiowych, żądają za to pieniędzy. Postanowiliśmy pomóc tym, którzy nie siedzą przed komputerem, nie marnują danego im czasu, ale spędzają go na próbach i ostro ćwiczą – dodaje.

demogramy2

– Trzecia edycja DemoGraMów to jeden koncert, ale za to naprawdę wypasiony – mówi Rafał Huszno, dyrektor artystyczny festiwalu. – W tym roku zagrają cztery kapele, które grają na naprawdę dobrym poziomie. Między innymi Foxhill, który grał już w ubiegłym roku na DemoGraMach, grupa zrobiła bardzo duże postępy – dodaje. – Zespoły nadsyłały do radia demówki, a my je weryfikowaliśmy. Zgłoszeń były dziesiątki. Zgłaszały się zespoły, które mogłyby sobie nie poradzić z tak dużą imprezą jak festiwal, bo to spory stres. Te zespoły, które wystąpią, miały już jakiś kontakt z dużą sceną – uzupełnia. 

demogramy1

– W tym roku wyjątkowo na DemoGraMach, poza lokalnymi zespołami, wystąpi gwiazda – mówi Bartosz Chmielnik z Biura Promocji i Reklamy radia RDN Małopolska. – Anka Livki pochodzi z Berlina, to Niemka polskiego pochodzenia, która zasłynęła między innymi dojściem do półfinału programu Must be the music. Dziewczyna bardzo kolorowa, wokalistka, basistka, a jej koncerty to bardzo dużo energii ze sceny – informuje.

Trzeci Tarnowski Festiwal Młodej Muzyki DemoGraMY rusza o godzinie 15.30, na rynku w Tarnowie. W programie także animacje kulturalne z Aspirantami. Od godziny 15.00 do 17.00 prosto z rynku studio festiwalowe, które poprowadzi Rafał Huszno. Dzięki takiemu rozkładowi jazdy na pewno zdążycie obejrzeć jeszcze tego wieczoru mecz Polska-Portugalia. Rozmów z zespołami możecie wysłuchać na demogramy.pl. Imprezę organizują radio RDN i Urząd Miasta Tarnowa. 

Posłuchaj ks. Jacka Miszczaka:

Posłuchaj Rafała Huszno:

Posłuchaj Bartosza Chmielnika:

fot.: Olivia Anna Livki w RDN Małopolska

 

demogramy_www