Tarnów: DemoGraMy, czyli pomagamy młodym talentom!

Mają mnóstwo energii, talentu, ale zwykle pieniądze uniemożliwiają im przebicie się.  Festiwal DemoGraMy powstał, by  dać szansę młodym muzykom-amatorom, którzy nie mogą zaistnieć w rozgłośniach radiowych.

-Trzeba się naprawdę sporo napracować,  by ktoś nas zauważył, mówią Adrian Kuchyt, Robert Gorzkowski i Bartek Gaj z zespołu Mercurius.  –Promocja zespołu jest ogromną bolączką, ale nie ma sensu się zrażać i trzeba dalej robić to, co się kocha i czuje, dodają.

Jak dodaje Joanna Marek z  Coldfire, gramy z potrzeby serca, to naprawdę duża frajda jeszcze móc tym dodatkowo komuś sprawić przyjemność.

Z zagraniem na różnych imprezach nie jest tak źle, najgorsze jest targowanie finansowe, a bez pieniędzy nie możemy się rozwijać, mówi Kamil Dychtoń, z Homeless Mind.  –Ludzie nie chcą nas sponsorować,  nikt nie chce pokrywać kosztów.  To nas bardzo podcina, dodaje.

Tarnowianie, którzy po raz pierwszy przyszli na DemoGraMy,  mówią, że to świetny pomysł, bo ci ludzie mają talent, a nie ma im kto pomóc.

3

Gwiazdą DemoGraMów jest Olivia Anna Livki, jak mówi,  zajmowanie się zawodowo muzyką i bycie artystą, nie jest łatwe. Wymaga ogromnie dużo zaparcia.

2

Jak dodaje Livki, koncert z gitarą basową na szyi wymaga dobrej kondycji.

4

Tarnowski Festiwal Młodej Muzyki, DemoGraMY, odbywa się w Tarnowie po raz trzeci. Pod Ratuszem, na zaproszenie radia RDN, grają lokalne grupy: Homeless Mind, Foxhill, Coldfire, Mercurius i Olivia Anna Livki.

Pomysł Festiwalu podsunęli nam  słuchacze.

 

Posłuchaj członków zespołu Mercurius:

Posłuchaj Joanna Marek z  Coldfire:

Posłuchaj Kamila Dychtoń z Homeless Mind:

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Olivii Anny Livki: