Tarnów: Skoro świt rowerami wyruszyli na Jasną Górę

 

Zaopatrzeni w niezbędny prowiant, odpowiednią odzież i dobre nastawienie wyruszyli skoro świt w 200 kilometrową trasę do Częstochowy. 25 uczestników, pasjonatów i amatorów jazdy na rowerze, bo o nich mowa, ma zamiar dojechać w ciągu jednego dnia do Częstochowy w ramach XI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Zebrali się oni tuż po 4.00 nad ranem na płycie tarnowskiego rynku.

WP_20160708_05_01_50_Pro

Nasza reporterka rozmawiała z uczestnikami zaraz przed wyjazdem na trasę. – Potrzebne są zawsze dobre nastawienie i przygotowanie kondycyjne. Nie jest to jednak jakiś maksymalny wysiłek. Wystarczy kilka razy pojechać na krótszy dystans, aby się przygotować do pielgrzymki – mówi jeden z uczestników. – Mam bardzo dobre nastawienie do pielgrzymki. Jadę pierwszy raz i mam nadzieję, że dojadę – dodaje kolejny. – Tam się zawsze jedzie z nastawieniem duchowym, bo to jakieś przeżycie. Dla nas dodatkową atrakcją jest fakt, że jedziemy na rowerach, bo to nasza pasja. To spotkanie z wieloma, którzy z podobnymi intencjami jadą. Bo będzie to taki nasz zlot, a ja nie byłem na takim nigdy wcześniej – uzupełnia ktoś inny.

WP_20160708_05_02_47_Pro

Jutro odbędą się centralne uroczystości. Tarnowscy rowerzyści spotkają się o 13.00 na Jasnej Górze z tysiącem innych pielgrzymów z całej Polski.

Z rowerzystami rozmawiała Patrycja Kumorek: