Tarnów: Tarnowianka wygrywa we włoskim Rimini

 

10-letnia Natalia Michalska zdobyła I pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Dzieci i Młodzieży Magia Italiana we włoskim Rimini. Natalia uczy się śpiewu w tarnowskim Pałacu Młodzieży. We Włoszech pokonała uczestników m.in. z Litwy, Bułgarii, Ukrainy czy z Gruzji. Zwycięstwo wywalczyła sobie m.in wykonaniem piosenki My boy Lollipop, którą zaprezentowała też na naszej antenie.

– Ja na scenie w ogóle nie mam tremy. Może w Rimini trochę byłam stremowana. Nawet gdybym zdobyła wyróżnienie, bardzo bym się cieszyła. W końcu to międzynarodowy konkurs – mówi Natalka. – Natalia od zawsze chciała śpiewać, występować publicznie – mówi jej mama, Elżbieta Michalska. – Jeszcze nie miała 5 latek, jak powiedziała do mnie i do męża, że będzie występować w telewizji. Zapytaliśmy co chce w tej telewizji robić. Powiedziała, że wszystko: śpiewać, przedstawiać, opowiadać. Wiedząc, że mamy w Tarnowie Pałac Młodzieży zapisałam ją na chyba wszystkie możliwe zajęcia, ale ona już po trzech miesiącach stwierdziła, że śpiew będzie na pierwszym miejscu – opowiada.

Zwycięstwo we Włoszech to kolejny sukces Natalki. W ciągu ostatnich lat 10-letnia piosenkarka zajęła II miejsce w Światowym Karnawale Młodzieży, pierwsze miejsca w ogólnopolskich konkursach, m.in. w Krakowie, w Nowym Targu i w Sierpcu. Brała też udział udział w programie Mali Giganci.

Posłuchaj Natalki Michalskiej:

Posłuchaj Elżbiety Michalskiej: