Nowy Sącz: Spór o funkcję miasta

 

– Nowy Sącz nie jest i nigdy nie będzie typowo turystycznym miastem – takimi słowami Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta, skomentował ataki Ludomira Handzla. Przedstawiciel Koalicji Nowosądeckiej zarzucał urzędnikom, że przegrywają z okolicznymi gminami w walce o turystów. Władze miasta broniąc się wymieniają jego inne funkcje, przytaczają też wykonane lub planowane inwestycje o charakterze rekreacyjnym czy sportowym. 

Wiceprezydent uważa, że Nowy Sącz jest miejscem m.in. usług, handlu, oświaty, czy administracji. – Dopełnieniem są jest sport i rekreacja – uważa. – Nowy Sącz nigdy nie był i nie będzie głównym podmiotem zainteresowania turystów, tę rolę spełniają okoliczne ośrodki wypoczynkowe – dodaje.

Zastępca prezydenta Nowego Sącza broniąc się przypomniał też o tworzonym w zeszłym roku pumptracku i o siłowniach pod chmurą na kilku sądeckich osiedlach. W te wakacje powstaną dwa kolejne takie miejsca. Wojciech Piech podzielił się też informacją, że za dwa miesiące rozpoczną się starania o pieniądze na Sądecką Wenecję, bo wtedy ma być już gotowe pozwolenie na budowę.

Posłuchaj Wojciecha Piecha: