Diecezja: Klerycy na misje

 

Peru, Kazachstan, Republika Środkowoafrykańska – do tych krajów pojedzie kilku kleryków tarnowskiego seminarium. Podczas wakacyjnych misyjnych staży będą oni poznawać miejscowy Kościół, wspierać modlitwą i pracą tarnowskich misjonarzy. – Staż to także praca fizyczna – mówi misjonarz ks. Paweł Stec, który do Peru poleci z trzema alumnami.

– Klerycy będą pomagać przy remontach, podróżować od wioski do wioski. To będzie pomoc dla nas. Będą się przyglądać, mają podstawy hiszpańskiego. Miejmy nadzieję, że to będzie dodatkowa iskra do tego ich powołania w powołaniu, że kiedyś po kilku latach pracy w diecezji, wyruszą na misje – dodaje. – Misyjne staże przynoszą owoce – ocenia ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. – Trzech kapłanów diecezji tarnowskiej, posłanych ostatnio do Centrum Formacji Misyjnej wcześniej było na misyjnych stażach – podkreśla.

Trzech alumnów poleci do Peru 27 lipca. W sierpniu czterech kleryków uda się do Kazachstanu i trzech do Republiki Środkowoafrykańskiej.

Posłuchaj ks. Pawła Steca:

Posłuchaj ks. Krzysztofa Czermaka: