Diecezja: Apel Jasnogórski – transmisja

 

Kolejny Dzień Fatimski będzie uroczyście obchodzony w środę, 13 lipca, w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Wierni w ten sposób przygotowują się do przyszłorocznych uroczystości koronacji Matki Bożej i stulecia objawień fatimskich. Łącznie sześć Apeli Fatimskich w tym Kościele poprowadzą kustosze sanktuariów koronowanych Matki Bożej diecezji tarnowskiej. Apel Fatimski już w środę o 21.00.

Do udziału w apelu zaprasza ks. Wojciech Karpiel, wikariusz parafii: – Apel Fatimski to również Różaniec, Słowo Boże. Spotkanie zakończy tradycyjna, znana z objawień fatimskich procesja z lampionami. Uniesione do góry są oznaką, że Bóg poprzez Maryję jest zwycięzcą, światło zwycięża w mroku – mówi.

– Podczas Dnia Fatimskiego nie zabraknie również intencji związanych z Światowymi Dniami Młodzieży – dodaje ks. Wojciech Karpiel. – Będziemy polecać wszystkich gości, którzy przybędą do naszej parafii, dekanatu, ojczyzny. Będziemy prosić o jak najlepsze duchowe przeżycie tego wydarzenia – uzupełnia.

Apel Fatimski w parafii MB Fatimskiej w Tarnowie poprowadzi w środę o 21.00 kustosz sanktuarium Matki Bożej Okulickiej ks. Roman Majoch. Transmisja na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W programie Dnia Fatimskiego jeszcze o godz. 8.30 i 18.00 Różaniec fatimski i Msza św. z kazaniem, natomiast o 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Posłuchaj ks. Wojciecha Karpiela: