RDN: Rekordowe pieniądze na leczenie chorych dzieci

 

64 tysiące złotych, rekordowa dotychczas kwota, trafi na leczenie i rehabilitację trójki dzieci z gminy Tarnów. To efekt wspólnej akcji radia RDN Małopolska i Gminy Tarnów pod nazwą Mania Pomagania oraz licytacji przedmiotów sportowych, która odbyła się na antenie radia.

Dziś w programie Moniki Faron – Miśtak, pomysłodawcy i organizatorzy akcji nie kryli radości i uznania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Ks. Jacek Miszczak, dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz jest zbudowany hojnością serca słuchaczy i mieszkańców regionu. – Miło było patrzeć na radosne twarze ludzi, którzy w minioną sobotę przyszli na Manię Pomagania do Koszyc Małych. Bawili się i pomagali, to było naprawdę wspaniałe i za to wszystkim bardzo, bardzo dziękuję – dodaje.

Mania Pomagania

Wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł powiedział na antenie RDN, że akcja służy także rozwijaniu postaw etycznych. – Tylko wspólne zaangażowanie i działanie może przynieść tak znakomite efekty – mówi. Kolejna V Mania Pomagania już 15 lipca przyszłego roku. Wiadomo już także, że gwiazdą akcji charytatywnej w Koszycach Małych będzie Agnieszka Chylińska.

Posłuchaj ks. Jacka Miszczaka:

Posłuchaj Grzegorza Kozioła: