Tarnów: Czy uliczni artyści ożywili miasto? Finał akcji Wałowa Str.Art

W każdy sierpniowy czwartek ulica Wałowa w Tarnowie zamieniała się w scenę artystyczną. W ramach akcji Wałowa Str. Art na deptaku można było podziwiać wyczyny akrobatów, posłuchać prawdziwej katarynki lub zrobić sobie zdjęcie z żywym posągiem. To pomysł na ożywienie centrum miasta. Udany?

Podczas pierwszej odsłony akcji mieszkańcy z rezerwą podchodzili do występujących artystów. Część z nich była nawet zaskoczona. U nas nigdy czegoś takiego nie było. Czasem tylko jakaś młodzież wyszła z gitarą. W innych miastach uliczna sztuka jest na porządku dziennym – mówili przechodnie. DSC06293

Z każdym tygodniem zainteresowanie jednak rosło. Ja ściągnęłam tu nawet znajomych spoza miasta, żeby zobaczyli, jakie fajne rzeczy się u nas dzieją. Cieszę się, że zaangażowali się też nasi, lokalni artyści. Jest nadzieja, że będą chcieli to kontynuować również po wakacjach. Może tarnowscy aktorzy coś przygotują? – mówiła jedna z tarnowianek.

Właściciele pobliskich sklepów mówią, że akcja to ratunek także dla nich. Handel tutaj umiera. Z roku na rok coraz mniej ludzi tędy spaceruje, bo nic się nie dzieje. Sklepy upadają, a w ich miejsce powstaje tylko bank na banku. Teraz ludzie wstępują też do nas – mówią pracownice jednego ze sklepów gospodarstwa domowego.

Zobacz zdjęcia z ostatniej wakacyjnej odsłony akcji Wałowa Str. Art.

Posłuchaj, co o akcji mówią mieszkańcy Tarnowa i turyści: