Tarnów: Tylko dzisiaj za złe parkowanie nie dostaniesz mandatu

Tarnowscy strażnicy miejscy przymkną oko na wykroczenia mieszkańców. Osoby, które mają na sumieniu złe parkowanie lub postój w niedozwolonym miejscu, będą mogły dziś (28 sierpnia) uniknąć kary. Wystarczy, że zgłoszą się do Straży Miejskiej przy Nadbrzeżnej w Tarnowie. Strażnicy mogą umorzyć jedno, wybrane wykroczenie.

Najczęściej interweniujemy przy wykroczeniach drogowych, a w szczególności złym parkowaniu samochodu, parkowaniu poza strefą. Mieszkańcy często też łamią  zakaz postoju. I spodziewamy się, że właśnie z takimi sprawami przyjdzie do nas najwięcej osób – mówi Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie. Od samego rana do Straży Miejskiej zgłaszają się mieszkańcy z drogowymi przewinieniami. W innych miastach podobne akcje powodowały nawet kolejki przed okienkiem dyżurnego.

Pamiętajmy, że umorzone mogą zostać sprawy nie zakończone postępowaniem mandatowym oraz te, w stosunku do których nie złożono wniosku w sądzie. Amnestia mandatowa w Tarnowie obowiązuje tylko dzisiaj do 15:00 (piątek, 28 sierpnia). Akcja została zorganizowana z okazji Dnia Straży Miejskiej, który strażnicy będą obchodzić w sobotę.

To pierwsza tego typu akcja w Tarnowie.

Posłuchaj komendanta Straży Miejskiej w Tarnowie, Krzysztofa Tomasika: