Stary Sącz: Tysiące młodych przy Ołtarzu Papieskim – transmisja

 

Młodzi pielgrzymi, którzy goszczą w diecezji tarnowskiej spotkają się w sobotę, 23 lipca, w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Będzie to najważniejsze wydarzenie Tygodnia Misyjnego. – Tysiące młodych będą się wspólnie modlić – zaprasza ks. Paweł Górski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

– W ramach Dnia Wspólnoty Diecezjalnej zgromadzimy się wokół biskupa tarnowskiego na starosądeckich Błoniach i tam będziemy przeżywać ten wyjątkowy czas. Od 13.00 do ok. 16.00 jest czas na zjazd i gromadzenie się młodych przed ołtarzem. O 15.30 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i potem Eucharystia – informuje.

Msza św. o godz. 16.00 z Diecezjalnego Spotkania Młodych w Starym Sączu pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża będzie transmitowana na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Na zakończenie odbędzie się diecezjalny Festiwal Młodych, podczas którego zaprezentują się wszystkie grupy, które przybyły do diecezji tarnowskiej w ramach ŚDM. O 21.00 będzie Apel Jasnogórski, który poprowadzi biskup Leszek Leszkiewicz.

Posłuchaj ks. Pawła Górskiego: