Jasna Góra – papież: – Jesteśmy powołani, by stawać się bliskimi ludziom

 

– Bóg zbawia nas stając się przez Maryję małym, bliskim i konkretnym – powiedział na Jasnej Górze papież Franciszek. Ojciec Święty zaznaczył, że jako Kościół jesteśmy powołani, by zawsze słuchać, angażować się i stawać się bliskimi ludziom dzieląc ich radości i trudy. W uroczystościach uczestniczyli polscy biskupi, prezydent, premier z ministrami oraz rzesze wiernych. 

Wiele godzin przed Mszą świętą dziesiątki tysięcy osób gromadziły się w okolicach sanktuarium, by zająć miejsca w sektorach zlokalizowanych najbliżej jasnogórskiego szczytu. Czas oczekiwania na papieża od rana wypełniali modlitwą i śpiewem. Każdy chciał zobaczyć Ojca Świętego, wielu zastanawiało się nad treścią jego homilii.

DSC_1407

– To historyczny moment, mamy to szczęście, że jesteśmy blisko ogrodzenia i wszyscy mamy nadzieję, że choć wizualnie, ale uda nam się spotkać z papieżem Franciszkiem kiedy będzie przejeżdżał swoim papamobile. Jesteśmy szczęśliwi, mimo że nie przespaliśmy całej nocy, bo od 24.00 czekaliśmy na wejście tutaj – mówili przed Mszą pielgrzymi.

Po przybyciu na Jasną Górę papież Franciszek wsiadł do papamobile i przejechał wśród wiernych specjalnie wytyczoną trasą. Tuż przed rozpoczęciem Mszy św. Ojciec Święty udał się na osobistą modlitwę do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. A tymczasem Kraków też czeka na papieża. Pierwsze spotkanie z młodzieżą zgromadzoną na Światowych Dniach Młodzieży zaplanowano na godz.17.30, na Błoniach.

Posłuchaj pielgrzymów:

Posłuchaj relacji Gracjana Respondka/Polskie Radio: