Wadowice/Kraków: Światowe Dni Młodzieży, dom Jana Pawła II i oświadczyny

 

Takie niezwykłe połączenie miało miejsce w Wadowicach. To właśnie tutaj propozycję zawarcia małżeństwa swojej wybrance złożył Vinicius, pielgrzym z Brazylii 🙂

Chociaż bez zapalonych świec, czerwonych róż i uroczystej kolacji, to jedno z najważniejszych w życiu każdego człowieka pytań padło właśnie w Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Św. Jana Pawła II. Dlaczego właśnie to miejsce wybrał pielgrzym z Brazylii? Ponieważ swoją ukochaną Thaisie poznał podczas spotkań grupy modlitewnej, gdzie dużą wagę przykładano do nauk Ojca Świętego Jana Pawła II. O swoich planach związanych z oświadczynami mailowo uprzedził Muzeum w Wadowicach. Kiedy wreszcie wyjął pierścionek zaskoczona Thaisie powiedziała Tak, a narzeczonych pobłogosławił przebywający w tym czasie W muzeum biskup diecezjalny Jean-Pierre Delville z Belgii.

Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez pielgrzymów obiektów w czasie Światowych Dni Młodzieży. Tylko w czasie dziesięciu dni odwiedziło je 24 tysiące młodych pielgrzymów z prawie 60 krajów świata.

Relacja Patrycji Wolnik: