Muszyna: Tu objawiają się talenty (foto)

Niepełnosprawność nie przeszkadza im w realizacji swoich pasji. Mają zdolności plastyczne, kulinarne, czy też artystyczne. Podczas festynu „Otwórz serce” w Muszynie można było się o tym przekonać.

Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie zaprezentowali się na deskach amfiteatru na Zapopradziu.

Przykładem był występ Mirka, który podczas swojego układu tanecznego potrafił nawet stawać na rękach. – Było bardzo miło, nie miałem żadnej tremy. Ruchów i figur uczyłem się od kolegów ćwiczących breakdance. Dość trudno jest utrzymać równowagę chodząc na rękach – podkreślił.

Festyn_Muszyna2016_003

Niepełnosprawni pokazali również, że potrafią szyć, pięknie malować i rysować.  Impreza miała jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. – Bawimy się świetnie – powiedział nam Stanisław z Powroźnika. – My jesteśmy sprawni inaczej, ale można z nami normalnie porozmawiać, integrować się – dodał.

Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony będzie na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj Mirka:

Posłuchaj Stanisława: