Odporyszów/Niedomice: Zaczynają nowe życie

 

– Zaczynamy nowe życie w Polsce, dzięki ludziom z wielkim sercem – mówiła po przyjeździe do Odporyszowa czteroosobowa rodzina z Kazachstanu. Helena i Witalij Kruczynin pokonali z dwojgiem synów ponad 4 tysiące kilometrów, żeby zamieszkać w kraju przodków. Przyjął ich u siebie prywatny przedsiębiorca z Niedomic. Udostępnił dom i dał pracę.

– Nasze starania o wyjazd z Kazachstanu trwały kilka lat i teraz spełniamy nasze marzenia – dodaje małżeństwo Kruczyninów z Szortandy. – Wszystko nam tu zorganizowano. Mamy super dom i pracę. Pracy się nie boimy, cieszymy się, że ją mamy – mówią. Losem Polaków z Kazachstanu zainteresował się przedsiębiorca z Niedomic – Jerzy Piotrowski. – Mają tu wszystko, urządzone tak, że można wejść i mieszkać. Jest też zaliczka do wykorzystania na poczet przyszłego wynagrodzenia – dodaje.

Rodzina Kruczyninów początkowo miała przyjechać do Polski w 2014 roku i zamieszkać na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. Nie wywiązała się ona jednak z obietnic, rozmowy z nowym samorządem nie przyniosły rezultatu.

Posłuchaj Heleny i Witalija Kruczyninów:

Posłuchaj Jerzego Piotrowskiego: