Piwniczna: Podawał się za celnika i wyłudził pieniądze

 

Mieszkaniec woj. lubuskiego podawał się za pracownika Urzędu Celnego i wyłudził pieniądze od mieszkanki gminy Piwniczna Zdrój. 62-letni oszust trafił już za kraty. Policjanci ustalają, czy mężczyzna ma na swoim koncie podobne przestępstwa. Dlatego apelują do osób, które mogły zostać przez niego w ten sposób oszukane, by skontaktowały się z Komisariatem Policji w Piwnicznej – Zdroju. Można też dzwonić pod nr alarmowy 997.

Mężczyzna oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, który miał rzekomo pochodzić z magazynu likwidowanej placówki celnej. Sprzedawał telewizory i laptopy po bardzo atrakcyjnych cenach. Twierdził, że zależy mu na czasie, bo celnicy szybko muszą opróżnić magazyny. Na tę historię dała się nabrać 49-letnia mieszkanka Piwnicznej i kupiła od niego 2 telewizory i dwa laptopy. Zapłaciła mu ok 2,5 tys zł. Po transakcji mężczyzna zadeklarował, że dostarczy jej sprzęty najszybciej jak się da. Jednak gdy kobieta nie mogła się na niego doczekać, powiadomiła policję. Funkcjonariusze wytropili fałszywego celnika. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec woj. lubuskiego. Policjanci ustalili, że jeszcze tego samego dnia próbował oszukać także dwie inne osoby na terenie gminy Piwniczna Zdrój. Na razie trafił do tymczasowego aresztu. Jednak w chwili dopuszczenia się oszustwa, był na recydywie, co może znacznie zwiększyć jego karę. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci ustalają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie podobnych przestępstw. Dlatego apelują do osób, które mogły zostać przez niego w ten sposób oszukane, by skontaktowali się z Komisariatem Policji w Piwnicznej – Zdroju. Można też dzwonić pod nr alarmowy 997.

Relacja Jolanty Frączek: