Tarnów: Kompleks sportowy przeżywa oblężenie [ZDJĘCIA]

 

Mowa o zespole obiektów oddanych właśnie do użytku przy Gimnazjum nr 4 w Tarnowie. Teraz, w wakacje, od rana do wieczora, korzystają z niego zarówno mali, jak i duzi. Udostępniono go bowiem dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców os. Jasna w Tarnowie.

Kompleks powstał dzięki staraniom samych mieszkańców, w imieniu których występowali radni osiedlowi. Jak przekonuje działacz osiedlowy, radny Jan Niedojadło, stworzenie takiego zespołu obiektów było potrzebą, o którą zabiegano od lat.

– Jestem z tego dumny, cieszę się bardzo, bo mamy wspaniałą młodzież na osiedlu tylko musimy im stworzyć odpowiednie warunki. Jak pani sama widzi, tu po południu jest prawie czarno. Przychodzi dużo młodzieży, inwestycja była potrzebna. Kompleks tych boisk, to i siłownia, dla małych i starszych dzieci. Jest bieżnia, jest badminton i wiele innych. To nasze dzieci i wnuki, chcemy coś dla nich zrobić. – mówi Jan Niedojadło.

Z nowo otwartego kompleksu zadowoleni są też mieszkańcy.

– Cieszę się bardzo, że coś takiego mamy. Pierwszy raz przyszłam, bo dopiero zostało otwarte. Przyszłam z wnuczkiem, jeszcze jest za malutki, żeby korzystać w pełni tych obiektów, ale potuptał sobie i pohuśtał się na tym sprzęcie dla dorosłych pod moją opieką. To fajna inicjatywa, z której mieszkańcy będą mogli korzystać na równi z uczniami.

– Podoba mi się, bardzo fajna inicjatywa, dla mieszkańców coś nowego.

– Dziś też pierwszy raz przyszłyśmy i bardzo nam się podoba. dzieci lubią sobie pokopać w piłeczkę, a jeszcze jak trawka podrośnie, będzie super.

Kompleks rekreacyjny – bieżna sportowa, boisko do badmintona, boisko do siatkówki, piłki ręcznej i nożnej oraz siłownia plenerowa przy ul. Bitwy pod Studziankami są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Obiekty są czynne w godzinach od 8.00 do 22.00.

Posłuchaj Jana Niedojadło:

Posłuchaj mieszkańców:

 

Patrycja Kumorek