Tarnów: Duże samochody mają problem

 

– Jest wąsko i duże samochody mają problem z pokonaniem łuku – mówią kierowcy, którzy przejechali pod wiaduktami przy ulicy Tuchowskiej w Tarnowie. Po blisko dwóch latach skończył się remont przejazdów, jednak, jak się okazuje, pozostały stare problemy. – Na pewno kierowcy autobusów miejskich nie będą mieli łatwo – dodają kierowcy.

– Mogłoby być tu o pół metra szerzej. Dla autobusów może być problem – przekonują. Co na to urzędnicy? Rozkładają ręce i przerzucają odpowiedzialność na poprzedników za ustalenia z kolejarzami. – Zmian nie dało się już wprowadzić, bo taki projekt został zaakceptowany kilka lat wcześniej, a parametry zostały – twierdzi Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

IMG_4593

Prace przy modernizacji wiaduktów przy ulicy Tuchowskiej trwały od jesieni 2014 roku. Remont miał pierwotnie zakończyć się w styczniu, jednak firma wykonująca przebudowę wiaduktów natrafiła na przeszkody. W najbliższym czasie prace przeniosą się na aleje Tarnowskich, gdzie zostanie wybudowany przejazd kolejowy. Docelowo, ruch kołowy w tym rejonie miasta przeniesie się właśnie tam.

Posłuchaj kierowców:

Posłuchaj Krzysztofa Kluzy:

Grzegorz Golec