Diecezja: Ostatnie przygotowania do pielgrzymki

 

17 sierpnia, czyli jutro, po raz 34 wyruszy z Tarnowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przez dziewięć dni pątnicy będą przeżywać rekolekcje w drodze przygotowujące ich do spotkania z Matką Boską Częstochowską. Trwają ostatnie przygotowania. 

W tegorocznej drodze na Jasną Górę pielgrzymom towarzyszyć będą krzyż – replika symbolu Światowych Dni Młodzieży oraz kopia obrazu Jezusa Miłosiernego. – To nakazuje nam hasło wyznaczone przez Papieża Franciszka Błogosławieni Miłosierni, albowiem Miłosierdzia dostąpią – mówi ks. Zbigniew Szostak, dyrektor tarnowskiej pielgrzymki. – Również podczas każdego Apelu Jasnogórskiego pielgrzymi będą namaszczani specjalnym Balsamem Miłosierdzia.

ks_szostak

Przez dziewięć dni, pielgrzymi mają do przejścia blisko 230 km. To czas modlitwy, śpiewu, uwielbienia czy też wyciszenia. Z wiernymi, którzy wyruszają w drogę, łączą się rodziny, osoby chore i cierpiące. – Z tymi osobami będziemy się łączyć duchowo – podkreśla ks. Roman Majoch. – Jest to na pewno coś szczególnego, że z każdym pielgrzymem, który wyrusza w drogę łączy się w modlitwie cała rodzina. Ci którzy pozostaną, mogą posłuchać modlitw na antenie radia RDN, oglądać zdjęcia, które jak zawsze będą regularnie zamieszczane, a także wysłuchać konkretnych relacji oddających klimat pielgrzymowania – dodaje.

ks_majoch

Podczas dziewięciu dni pielgrzymowania, jak co roku, wiernym towarzyszyć będzie radio RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz. Codziennie na antenie obu rozgłośni pojawiać się będą informacje z trasy pielgrzymki i specjalne programy. Słuchaczy zapraszamy także do wieczornego pasma modlitewnego. Już w środę, 17 sierpnia, o 6.30 transmitowana będzie Msza święta inaugurująca 34.Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

Posłuchaj ks. Zbigniewa Szostaka:

Posłuchaj ks. Romana Majocha:

Grzegorz Golec