Lisia Góra: Spór między mieszkańcem Brzozówki a gminą przybiera na sile

 

Dotyczy on dojazdu do domu. Z prośbą o interwencję, mieszkaniec Brzozówki zgłosił się do radia RDN. Problemem jest jedna z bocznych dróg w tej miejscowości, którą wykonali sami sąsiedzi. Nawieźli pospółkę i ubili, aby po niedługim czasie materiał zniknął a droga stała się niemal nieprzejezdna. Stało się to po budowie przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego, który wykonała spółka gminna.

lisia gora (11)

Mieszkaniec, który buduje dom i zamierza się wprowadzić do Brzozówki, domaga się poprawienia drogi. – Droga jest dla nas ważna, ponieważ wykonaliśmy ją kilka lat temu we własnym zakresie, razem z sąsiadami. A w tej chwili drogi nie ma, ponieważ została wywieziona przez gminną spółkę komunalną po wykonaniu kanalizacji i wodociągów. Nie bardzo nią można dojechać, ponieważ są tak duże kamienie, a jak popada to droga jest w ogóle nieprzejezdna – mówi rozczarowany.

Gmina Lisia Góra odpowiada na zarzuty podkreślając, że za nadzorowanie budowy był odpowiedzialny sam mieszkaniec jako inwestor, chociaż to samorząd zapłacił za poprowadzenie kanalizacji. – Gmina Lisia Góra dofinansowywała budowę tych sieci za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak to mieszkaniec był inwestorem i to on realizował zadanie. Miał dopilnować wybudowania infrastruktury oraz odtworzenia drogi wewnętrznej gminnej – mówi Miłosz Sacha z Referatu Planowania Przestrzennego Gminy Lisia Góra. Gmina podkreśla, że co najmniej dwa razy podsypywała drogę kruszywem, to jednak nie zapewnia sprawnego dojazdu do posesji

lisia gora (5)

Urzędnicy dodają, że drogi nie opłaca się remontować dopóki mieszkaniec buduje swój dom, bo będą ją niszczyć ciężkie pojazdy. – W przyszłości planowana jest rozbudowa tej trasy, jednak w perspektywie budów, które tam będą występować i rozjeżdżania drogi, nie ma to teraz sensu – tłumaczy Miłosz Sacha. Mieszkaniec Brzozówki natomiast jest zdania, że nie ma jak budować domu, bo dojazd do niego jest bardzo utrudniony. Zgłosił się nawet do prawnika, który ma ocenić postawę Gminy Lisia Góra. Sprawa jest w toku, ale prawnik już zwrócił uwagę na pewne opieszałości urzędników.

Posłuchaj mieszkańca Brzozówki:

Posłuchaj Miłosza Sachy:

Patrycja Wolnik