Tarnów: Wicepremier w Mechanicznych

 

– Przemysł zbrojeniowy będzie traktowany przez nasz rząd jako jeden z najważniejszych obszarów inwestycyjnych – powiedział w Tarnowie Jarosław Gowin. Wicepremier rządu RP oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyglądał się między innymi pracy Zakładów Mechanicznych.

– Kiedy patrzymy na to, co dzieje się w Europie, to nikt nie ma wątpliwości dlaczego powinniśmy rozwijać przemysł zbrojeniowy – mówi Jarosław Gowin. – Moja wizyta w Zakładach Mechanicznych nie jest przypadkowa. Przemysł zbrojeniowy, zarówno ze względów gospodarczych, jak i ze względu na bezpieczeństwo Polski, będzie traktowany przez nasz rząd jako jeden z najważniejszych obszarów inwestycyjnych. Przestawiono mi tutaj też dwa niezwykle nowoczesne projekty, ale na razie nie możemy mówić o szczegółach – dodał. Wicepremier rządu RP oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zobowiązał się także do wsparcia rozbudowy Centrum Badawczo-Rozwojowego Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.

gowin konf (2)

Henryk Łabędź, prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. podkreśla, że przedsiębiorstwo stawia na rozwój, ale chce też tworzyć nowe miejsca pracy. – Bardzo nam zależy nie tylko na utrzymaniu, ale i na tworzeniu miejsc pracy. Liczymy na projekt Pilica, który otrzymał duże wsparcie ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie kontrakt zostanie podpisany i to spowoduje wzrost zatrudnienia – poinformował prezes.

Jarosław Gowin spotkał się w środę także z właścicielem firmy Bruk-Bet i zwiedził zakład oraz stadion w Niecieczy. W ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju państwo do 2020 roku planuje wydać kilkadziesiąt miliardów złotych na badania związane z nowoczesnymi branżami przemysłu, w tym na przemysł zbrojeniowy. Część tych pieniędzy, według zapowiedzi, ma trafić właśnie do Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.

Posłuchaj Jarosława Gowina:

Posłuchaj Henryka Łabędzia:

Patrycja Wolnik