Diecezja: By słowa papieża zostały w nas jak najdłużej

 

O modlitwę w intencji dalszego rozwoju owoców Światowych Dni Młodzieży i tego, do czego zachęcał młodych papież Franciszek prosi pielgrzymów biskup tarnowski Andrzej Jeż. Trwa 34. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. 

– Chciałbym, aby Światowe Dni Młodzieży, które rozpaliły duchowo młodzież, nabrały właśnie takiego dogłębnego rozmachu przez najbliższe kilka, kilkadziesiąt nawet lat i co ważne, żebyśmy podjęli te wyzwania, które nam podał Ojciec św. Franciszek – dodaje. – Potrzebna jest również duchowa odnowa Europy i świata – dodaje biskup tarnowski. – Po Światowych Dniach Młodzieży widzimy, że to czego się wstydziliśmy, co nam wmawiano, że powinniśmy się wstydzić – naszej duchowości, naszego patriotyzmu, naszego przywiązania do rodziny – to właśnie wartości poszukiwane na całym świecie – uzupełnia biskup.

Biskup Andrzej Jeż prosi ponadto o modlitwę w intencji powołań, których brakuje na świecie. – Gdyby to były mocne, dobre i zdecydowane powołania to Kościół miałby szansę głębszego i silniejszego rozwoju – dodaje biskup ordynariusz.

Posłuchaj biskupa Andrzeja Jeża:

Małgorzata Miczek – Zabawa