Brzesko: Samorządy nie zdały egzaminu ze skuteczności

 

– Polak mądry po szkodzie, lecz krótko – w taki sposób wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak odniósł się do informacji przekazanej przez starostę brzeskiego, Andrzeja Potępę, na antenie RDN. Szef powiatowego samorządu potwierdził niedawno, że projekt budowy zbiorników retencyjnych w rejonie Brzeska, które miały ochronić go przed powodzią, wskutek protestów mieszkańców, nie będzie realizowany.

– Uszwica już niejednokrotnie boleśnie nas doświadczyła, ludziom chyba brakuje wyobraźni – powiedział w porannym programie Słowo za słowo, wójt Janusz Kwaśniak. – To był kompleksowy plan, była szansa ochronić się przed wielką wodą – dodał.

Przypomnijmy, zbiorniki miały być budowane w Lipnicy, Gosprzydowej i w Okocimiu. Tylko mieszkańcy tej ostatniej miejscowości zgodzili się na realizację projektu. Specjaliści uznali jednak, że budowa obiektu w jednym miejscu wyrządzi więcej szkody niż pożytku i odstąpili od zamysłu. Przypomnijmy, podczas powodzi stulecia, wody Uszwicy wyrządziły szkody, które oszacowano na ponad 100 milionów złotych.

Posłuchaj Janusza Kwaśniaka:

Dorota Kunc