Tarnów: Sztuka ulicy powróci na ulicę Wałową

Urząd Miasta i Tarnowskie Centrum Kultury postanowiły przedłużyć akcję Wałowa Str. Art o kolejne dwa miesiące. Ulicznych akrobatów, rysowników i żywe rzeźby będzie można zobaczyć na Wałowej w każdy czwartek września i października.

Pierwsza odsłona Wałowa Str. Art odbyła się w sierpniu. Uliczna sztuka w Tarnowie przypadła do gustu wielu przechodniom. To bardzo dobry pomysł na ożywienie tej ulicy, bo do tej pory nic się tu nie działo – mówili w rozmowie z RDN.

We wrześniu i w październiku obok znanych już atrakcji pojawią się nowe propozycje. W tarnowskim amfiteatrze będzie się można podszkolić w tańcu. Zajęcia rytmiczno-ruchowe zorganizuje Pałac Młodzieży. W akcję włączy się też Miejska Biblioteka Publiczna, która zorganizuje plenerowy bookcrossing oraz targi książek wspólnie z księgarniami, które działają przy ulicy Wałowej.

W wyznaczonych miejscach na ulicy Wałowej będzie też można podziwiać różne, rękodzielnicze wyroby. Miasto zachęca kolejnych, lokalnych artystów, by przyłączyli się do akcji. Amatorzy fotografii będą mogli na przykład zaprezentować swoje prace w okolicach ulicy Basztowej, gdzie w każdy czwartek można podziwiać wystawę zdjęć Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego.