Nowy Sącz: Strażacy odpowiedzieli na apel centrum krwiodawstwa

 

W środę w godzinach od 8 do 13 w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Witosa możecie przyłączyć się do strażaków i wspomóc ich w zbiórce krwi. A tej, jak twierdzi starszy brygadier Paweł Motyka, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu brakuje szczególnie w okresie wakacyjnym.

– Krew jest bardzo potrzebna, szczególnie w okresie wakacyjnym, bo są braki krwi, wiemy, bo słyszymy o apelach centrum krwiodawstwa i innych instytucji, które wykorzystują krew, że tej krwi brakuje i tutaj aktywnie się włączamy. Oprócz tego, że brakuje tej krwi, to my strażacy często się spotykamy z tą krwią, widzimy ile jest jej przelewanej podczas różnych akcji, więc coś takiego, jak krew, lek, którego nie da się wyprodukować inaczej niż przez pobranie od drugiego człowieka jest niezbędne i potrzebne, więc tutaj sami strażacy wyszli z inicjatywą. – mówi Paweł Motyka.

Oddać krew mogą wszyscy pełnoletni, którzy nie ukończyli 60 roku życia, ważą co najmniej 50 kilogramów i cieszą się dobrym stanem zdrowia.

Wszyscy, którzy w środę zdecydują się podzielić cennym płynem mogą oprócz posiłku regeneracyjnego liczyć także na zwiedzanie sądeckiej remizy.

Posłuchaj Pawła Motyki:

Jakub Kusy