PPT: Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz obdarowało pielgrzymów

 

Tysiące pierogów, kiełbasek i wody od RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Wszystko to dla pielgrzymów z diecezji tarnowskiej, którzy pokonują ostatnie kilometry drogi na Jasną Górę. To kolejna akcja zorganizowana przy wsparciu sponsorów. Produkty żywnościowe cieszyły się wśród pielgrzymów ogromnym powodzeniem. Każdy mógł się napić i najeść do syta 🙂

pielgrzymka radio2

– Od radia RDN pielgrzymi otrzymali wodę mineralną ufundowaną przez firmę Cechini z Muszyny, którą zawieźliśmy dzięki pomocy Hurtowni Elektrycznej Mega EL. Firma Taurus z Pilzna przekazała kilka tysięcy pierogów i kiełbasek. Natomiast firma Tarsmak z Radgoszczy dołożyła musztardy i sosy, a piekarnia Kłos z Tarnowca, chleb – wylicza Paweł Jucha, dyrektor Biura Promocji i Reklamy RDN Małopolska.

pielgrzymka radio1

To wszystko trafiło do pielgrzymów w przedostatnim dniu pielgrzymki. Produkty spożywcze i wodę rozdawaliśmy w Trzebniowie.

pielgrzymka radio3

Także podczas dzisiejszego spotkania z pielgrzymami, za pośrednictwem radiowców, przekazywali oni pozdrowienia dla pozostawionych w domach bliskich. Pątnicy starają się o nich pamiętać przekazując pozdrowienia do radia, wysyłając SMS-y oraz, co może zaskoczyć, tradycyjne kartki.

– Kartka to kartka, to wyraz pamięci. To takie mocniejsze docenienie osoby, o której się myśli – mówią pielgrzymi. – Ja wysyłam kartki głównie do osób starszych, które nie korzystają z pozdrowień SMS-owych – dodaje ktoś inny. Zakupione kartki pielgrzymi ozdabiają nie tylko słownie, lecz także w różne znaczki, szlaczki lub buźki. Następnie wypisane pocztówki, w dalszą drogę zabiera poczta pielgrzymkowa.

Posłuchaj pielgrzymów:

Małgorzata Miczek – Zabawa 

Na zdjęciach: Kuba Węgrzyn z RDN Nowy Sącz przy pracy w wozie transmisyjnym i Magdalena Iwaniec z Klubu Dobrze Nastawionych RDN