Barcice: Kawałek Bałkanów nad Popradem

 

W czwartek w Barcicach koło Starego Sącza rusza czwarta edycja Pannonica Folk Festivalu. Największy w Polsce festiwal kultury bałkańskiej co roku gromadzi nie tylko najlepsze zespoły folkowe, ale też rzeszę wiernych fanów.

Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna edycja Pannoniki zapowiada się naprawdę gorąco. Na scenę wkroczy 11 zespołów z  siedmiu krajów, w tym Serbii, Słowacji i Węgier.

Nad Popradem usłyszycie klasyków bałkańskiego folku, jak Mahala Rai Banda z Rumunii czy Parno Haszt z Węgier. Nie zabraknie tez nowych brzmień – grających cygańskiego rock and rolla Romów z Terne Chave i etno – hip-hopu w wykonaniu Balkanscream.

Pannonikę otworzy czwartkowy koncert polskiej kapeli Sharena, po której wystąpią Słowacy z BALKANANSAMBLE. Najciekawiej zapowiada się piatkowa sesja, którą zamknie legendarny serbski trębacz Dejan Petrović ze swoim Big Bandem.

Sobota zaś upłynie pod znakiem wspomnianych Balkanscream i Terne Have.

Muzyka to jednak nie wszystko. W wiosce festiwalowej będą czekać na was animacje dla dzieci, warsztaty tańca, pokazy bałkańskich filmów pod gołym niebem i specjalnie przygotowana gra terenowa.

Na koniec organizatorzy zapowiadają „zieloną noc” podczas której o atmosferę zadba DJ Fahadzinski.

Posłuchaj zapowiedzi:

Kuba Kusy