Region: Kto jest smakoszem wieprzowiny i dobrej muzyki, w weekend musi odwiedzić Powiśle

Kto jeszcze nie miał czasu, by wypocząć i nie wie, gdzie pojechać a do tego lubi wieprzowinę, nie może przegapić dwudniowej imprezy w Dąbrowie Tarnowskiej. Dziś będzie bardzo kulturalnie, bo to IX już Spotkanie Kultur. W niedzielę natomiast smakowicie z degustacją potraw. 

Zapracowane osoby będą mogły poznać bliżej inne kraje i być może zaplanować nareszcie swój urlop, mówi starosta dąbrowski, Tadeusz Kwiatkowski. –Będą delegacje z Mołdawii, Niemiec, Węgier, Słowacji i Ukrainy, z którymi współpracujemy, dodaje.

Dąbrowskie święto to także okazja dla rolników i przedsiębiorców z całego województwa, którzy będą prezentować swe oferty. I to, na co wszyscy czekają, czyli piknik wieprzowy. – Kucharze przyrządzą na mnóstwo sposobów wieprzowinę. Będzie ją można za darmo degustować. Dlatego zapraszamy wszystkich smakoszy.

Dabrowa

Początek spotkania z twórcami kultury Powiśla w sobotę, 27 sierpnia, o godzinie 17.00 przy Dąbrowiaku. Każdy meloman znajdzie coś dla siebie. Będą rytmy latino, rocka, bluesa, folkloru i disco polo. Wystąpią: kubański duet Sarin i Junior, Small Cafe, później 40% Bluesa oraz Bałcka Gwiazda z Ukrainy. Na koniec zagra Fajters. Niedzielne Święto Powiśla rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Dąbrowie. Po niej impreza, która potrwa  do nocy, również pod Centrum Handlowym Dąbrowiak. O 19.15 zaśpiewa zespół Feel a o 21.30 Sarsa.

Jadwiga Kozioł
Posłuchaj Tadeusza Kwiatkowskiego: