Tarnów: Czy multipleks pogrąży pozostałe tarnowskie kina?

 

Rozpoczyna się ostatni etap adaptacyjny multipleksu przy Galerii Tarnovia. Ekipa budowlana zakończyła już prace. Przy obiekcie handlowym przy ul. Krakowskiej powstaje ponad 5 sal kinowych na ponad 1290 metrach kwadratowych, z czego największa pomieści 262 widzów, a najmniejsza – 93.

To już trzecie kino w Tarnowie. Inicjatorzy robią wszystko, by otworzyć je jeszcze w tym roku. Powstaje pytanie, czy jest potrzebne? Zdania na ten temat są wśród mieszkańców podzielone.

– Bardzo dobrze! Będzie blisko, żeby z dziećmi wyjść. – Teraz mało ludzi chodzi do kina, mało filmów ciekawych. Nie jest to potrzebne. – Jest kino w Mościcach, jest w centrum, więc wydaje mi się, że to w galerii nie jest potrzebne. – mówią mieszkańcy.

Multipleks pod szyldem CINEMA3D w Galerii Tarnovia będzie najnowocześniejszym obiektem kinowym w całym regionie. Utraty widzów i klientów obawiają się zarządzający dwoma tarnowskimi kinami, Millenium i Marzenie. Nie kryją obaw, że mogą stracić klientów. Determinującym czynnikiem jest liczba sal kinowych – w multipleksie będzie ich pięć, a w Millenium i Marzeniu mają po jednej.

Posłuchaj opinii mieszkańców:

Patrycja Kumorek