Region: Twój głos może zwiększyć bezpieczeństwo na drodze

Mielec, Żabno i Brzesko mają szansę na bezpieczniejsze przejścia dla pieszych. Wszystko w rękach internautów. Przejścia w Mielcu, Brzesku i Żabnie są wśród 300 najbardziej niebezpiecznych przejść w Polsce, które biorą udział w internetowym konkursie. Te, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną zmodernizowane.

W Brzesku można głosować na cztery przejścia: na ul. Królowej Jadwigi, ul. Legionów Piłsudskiego, ul. Uczestników Ruchu Oporu i Głowackiego. Mieszkańcy Żabna mogą oddać głos na przejście na ul. Piłsudskiego, a mieszkańcy Mielca na przejście na ul. Wojska Polskiego. Jeżeli, któreś z nich zbierze najwięcej głosów, zostanie wyposażone w specjalne oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania oraz system stale święcących „kocich oczek”.

Głosować można do 28 września. W każdym tygodniu wyłonionych zostanie 5 zwycięskich lokalizacji. Jedną z nich będzie ta, która otrzyma największą liczbę głosów od internautów. Cztery pozostałe wybierze komisja konkursowa. W sumie, w ramach kampanii zmodernizowanych zostanie 20 przejść dla pieszych w całej Polsce.

Aby oddać głos na dane przejście dla pieszych, wystarczy wejść na stronę www.stopwariatom.pl i wyszukać swoją miejscowość.