Tarnów: Mieszkanie dla studenta

 

Już niebawem studenci zjadą się do Tarnowa. Wielu z nich zastanawia się, co wybrać – wynająć pokój, czy może starać się o miejsce w akademiku. Nasz reporter sprawdził, jak w Tarnowie przedstawia się oferta mieszkań dla studentów.

Koniec wakacji to najwyższy czas na wybór studenckiego lokum. I choć mieszkań w Tarnowie nie brakuje, to im później tym szansa na lokalizację blisko uczelni mniejsza. Eksperci rynku nieruchomości są zgodni. Kluczową rolę przy wyborze mieszkania dla żaka odgrywa cena. Edyta Pietraszewska z biura pośrednictwa nieruchomości twierdzi, że studencki pokój można wynająć w cenie od 300–500 zł. Do tych kwot należy dodatkowo doliczyć media. Opłaty powinny zamknąć się w kwocie około 100 złotych.

Kto chciałby zakosztować prawdziwie studenckiego życia może wybrać miejsce w jednym z tarnowskich akademików. Tu ceny są podobne. Za to w standardzie wifi, kablówka, pralnia i co ważne brak dodatkowych opłat za media. W największym z nich, należącym do tarnowskiej PWSZ zapisy skończyły się w 13 sierpnia, jednak komisja przyznaje miejsca we wrześniu. W prywatnym akademiku przy alei Piaskowej jest jeszcze 18 miejsc, bez względu na uczelnię. Ceny zdecydowanie na studencką kieszeń. Za jedynkę student zapłaci 370 złotych miesięcznie, a za pokój dwuosobowy 330.

Posłuchaj relacji:

Jakub Kusy