Tarnów: „Cała sala” słuchaczy Radia RDN bawiła się z Jerzym Połomskim

Proszę o traktowanie tego spotkania jako pożegnanie – powiedział prosto ze sceny po ponad pięćdziesięciu latach od rozpoczęcia kariery. Jerzy Połomski zagrał na specjalne zaproszenie Radia RDN Małopolska. Sala wypełniona ponad stan nagrodziła artystę gromkimi brawami.

Największy aplauz zebrały piosenki „Bo z dziewczynami” oraz „Cała sala śpiewa z nami”. Zanim jednak publiczność mogła usłyszeć te największe przeboje, Jerzy Połomski dał szansę słuchaczom przypomnieć sobie jego inne, równie porywające utwory. Przed pierwszą piosenką przekazał wiadomość, która niekoniecznie zachwyciła fanów tej legendy muzyki lat 60. i 70. Bardzo cieszę się, że państwo znaleźli czas na spotkanie ze mną. Proszę o traktowanie tego spotkania jako pożegnanie. Żegnam się z publicznością. Miło mi, że na sali jest komplet – powiedział tuż przed rozpoczęciem koncertu Jerzy Połomski. Zaraz po tych słowach, swoim wyjątkowym głosem, wyśpiewał „Błękitną chusteczkę”

Koncert był jedyną taką okazją do przypomnienia sobie lat młodości przez większość przybyłych widzów. Każda piosenka była poprzedzona opowieścią o okolicznościach jej powstania czy autorze tekstu. Nie lada gratką dla publiczności było zestawienie piosenek z okresu międzywojennego. To był piękny czas. Chociaż moda zmienia się i świat idzie do przodu to myślę, że nie należy przekreślać tych piosenek sprzed wielu lat – dodaje Jerzy Połomski. „Ta ostatnia niedziela” wywołała wzruszenie u wielu obecnych na sali.

Jerzy Połomski pożegnał publiczność utworem, który do dziś porywa tłumy do tańca. Przyznam, że nie chciałem na początku śpiewać tej piosenki. Można powiedzieć, że zostałem zmuszony. Później jednak okazało się, że ludzie chcą jej słuchać – tłumaczy artysta. „Całej sali” nie mogło zabraknąć i podczas koncertu w Tarnowie. Ten utwór szczególnie rozruszał publiczność. Przypomniały mi się lata młodości, kiedy szalałem do tego utworu na dyskotece z żoną. Chociaż jeszcze wtedy z dziewczyną – wspomina jeden z widzów. Szczególne podziękowania na ręce Jerzego Połomskiego złożyli dyrektor Radia RDN – ks. Jacek Miszczak, Prezydent Tarnowa – Roman Ciepiela oraz prezes firmy TAURUS – Stanisław Jarosz. Sponsorem koncertu była hurtownia elektryczna MEGAel, której właścicielem jest Janusz Cetnar.

W czasie koncertu w Centrum Sztuki Mościce organizowanego przez Radio RDN Małopolska pojawiła się jeszcze jedna niespodzianka. To informacja o kolejnej gwieździe, która przyjedzie do Tarnowa na specjalne zaproszenie RDN-u. Będzie to Tercet Egzotyczny a między innymi piosenki „Pamelo Żegnaj” będzie można wysłuchać na żywo już w styczniu przyszłego roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA
Część 1.
Część 2.

Posłuchaj pożegnania Jerzego Połomskiego:

Posłuchaj widzów: