Tarnów: Znów oszustwa na hydraulika

 

Po około dwóch latach przerwy wracają oszuści podający się za hydraulików. Pojawili się kilka dni temu na Os. XXV – lecia PRL w Tarnowie.

Dwie kobiety podawały się za pracownice spółdzielni. Zaczepiły osiemdziesięciokilkuletnią staruszkę i przekonały, że w bloku jest awaria związana z wodą. Dalej sprawy toczą się już standardowo. – Staruszka nie sprawdza danych oszustów i wpuszcza ich do mieszkania, a ci je plądrują – mówi Paweł Klimek, rzecznik Policji w Tarnowie. – Jedna z tych kobiet zagaduje panią, opowiada różne rzeczy i prosi o odkręcenie kranu w łazience. Druga w tym czasie plądruje mieszkanie. Jak się okazuje, zabiera jej gotówkę w walucie polskiej i obcej. 83-latka straciła prawie 3,5 tysiąca zł – dodaje rzecznik.

Tarnowscy policjanci poszukują kobiet, które podawały się za hydraulików ze spółdzielni. Ktokolwiek posiada informacje o oszustkach, proszony jest o kontakt z Policją. Funkcjonariusze apelują, by zanim wpuścimy do domu obce osoby, zawsze sprawdzać czy na klatkach schodowych pojawiały się odpowiednie ogłoszenia lub porozmawiać z sąsiadami na ten temat.

Posłuchaj Pawła Klimka:

Jadwiga Kozioł