Tarnów: W Chyszowie mają dość huku

 

Mieszkańcy osiedla Chyszów w Tarnowie mają dość hałasu i ruchu samochodów ciężarowych. Zwracają uwagę, że działające w ich sąsiedztwie firmy, zakłócają im spokój. Auta dostawcze rozjeżdżają wąskie ulice, a w dodatku po okolicy rozchodzi się dźwięk wystrzału broni ze stacji prób w Zakładach Mechanicznych.

Mieszkańcy ulicy Równej chcą większego spokoju i bezpieczeństwa. – Na naszej ulicy jest większy ruch, a nawierzchnia nie jest dostosowana do przejazdu ciężkich aut. Na Zakładach Mechanicznych czasami jak strzelają, to moje dzieci się boją. Czasami też jest taki huk, że szyby w oknach się trzęsą. Dawniej na naszej ulicy można było się bawić, teraz aż strach dzieci wypuścić z domu – mówią mieszkańcy.

rowna3

Zakłady Mechaniczne od kilkunastu miesięcy testują swoją broń na terenie Tarnowa. Przedstawiciel spółki zapewnia, że trwają prace, by hałas był mniej uciążliwy – Przepraszamy wszystkich mieszkańców, dla których odgłosy wystrzałów mogą być uciążliwe. Wewnętrzna stacja prób, znajduje się na terenie strefy przemysłowej, przestrzegane są wszystkie normy. Cały czas jednak prowadzimy prace modernizacyjne, które mają poprawić wygłuszenie hali – mówi Marek Kołdras z ZMT.

rowna1
Właściciel pobliskiej betoniarni przyznaje, że trafiały do niego skargi od mieszkańców. Dlatego staraliśmy się zmniejszyć uciążliwości – mówi Emil Nosek i dodaje, że po wybudowaniu ulicy Wiesława Wody, samochody wyjeżdżające z betoniarni, nie jeżdżą już wąskimi ulicami osiedlowymi. – Wyjeżdżając z betoniarni, auta skręcają w lewo lub w prawo. Teraz mamy jeszcze ulicę Wiesława Wody, co ułatwia nam dojazd, a nie musimy jechać ulicą Równą. Do tego, tu, gdzie znajduje się nasz zakład, jest strefa przemysłowa i nie ma zabudowań mieszkalnych – podkreśla Emil Nosek.

Jak sprawdziliśmy, na całej długości ulicy Równej położone są dwa progi zwalniające. Dodatkowo, do dwóch funkcjonujących tam firm, kilka razy dziennie przyjeżdżają samochody ciężarowe.

Posłuchaj mieszkańców ulicy Równej:

Posłuchaj Marka Kołdrasa z ZMT:

Posłuchaj Emila Noska, właściciela betoniarni:

Grzegorz Golec